top of page

Nupsiku lugu

Ripsik oli oma tavapärasel kõõlumisretkel, ikka siin murelivõsas. Ta  ronis puult-puule ja äkki tundis, kuidas tema suur varvas kohtus millegi pehmega. Varba alt vaatas vastu 2 täiesti võõrast, armsalt suurt  silma.  Ripsik tõstis kiiresti oma varba üles, laskus allapoole, vaatas, uuris, katsus peenikese sarveotsaga….. ja äkki see karvane silmadega olevus liigutas ennast. Ripsik otsustas oma väikest „leidu“ kõnetada.

 

„Kes Sina veel oled?“ Sa näed välja nagu väike…., nagu väike noksitrelli Muhv“ (loe naksitralli). „Mina ei ole noksitrelli Muhv, mina olen Nupsik“, vastas väike pehme olevus Ripsikule täiesti arusaadavas keeles. „Ma pole sind siin varem näinud. Oled sa siia Raadile ära eksinud?“ küsis Ripsik.

„Ei ole eksinud, ma olen siin sündinud. Ühe väikese lapse suurtest  värvilisest mõttemullist“. Nüüd oli Ripsikul pilt selge- oli ta ju isegi õige mitmest mõttemullist sündinud tegelane. 

 

„Mina elan selles suures, hallis, värviliste mullidega majas“ viipas Ripsik sarvega lasteaiahoone suunas. “Aga kus sinu kodu on?“ „Minul ei olegi kodu.

Täna kodu siin ja homme seal“ vastas nukker Nupsik. Ripsiku meel muutus kurvaks, sest kodu on ju üks igavest oluline paik ühe mõttemullidest olevuse jaoks.  Kuna Ripsiku  mõttemullidest keha on pidevalt mõtteid täis, tekkiski ta sarve otsa kohe uus, suur mõttemull. „Tead, mul on selline mõte“ alustas ta häälega mõtlemist.

 

„Paneme koos lastega mõnele suurele tähtsale inimesele pähe sellise mõtte, et oleks vaja veel üks maja ehitada. Sellest saakski siis Nupsiku kodu, kus Nupsik võiks päevad otsa lastega askeldada“  Ripsiku Lasteaia Nupsiku maja oleks ju väga vahva ettevõtmine!

Kuidas see mõte Sulle meeldib?“  Vesiste silmadega sõnatu Nupsik noogutas oma sarvejuppe ja nii lasigi Ripsik selle mõttemulli oma sarve otsast lendu……

Paistab, et see oli üks tõhus mõttemull, sest ühel  hommikul olid suured masinad kohal ja ehitus võis alata. 03.01.2022 Kolis Nupsik oma perega uude majja sisse. Kõik Punanupsikud, Ruugenupsikud, Kollanupsikud, Rohenupsikud, Sininupsikud ja Purpurnupsikud on ütlemata rõõmsad oma uue kodu ja koduhoovi üle.

25072019_ripsik_banner_1080x240_transparent_white-1.gif
bottom of page